Astrahan Üniversiteleri

Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi

Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi 1930 yılında Rusya ‘nın güneyinde Astrahan şehrinde kurulan Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi , (ADTÜ) Astrahan şehri’ nin köklü bir üne sahip , önde gelen yüksek öğretim kurumlarından biridir. Modern yaklaşımlarıyla uzman eğitim kadrosu ile Rusya ‘nın hazar bölgesinin en büyük eğitim, bilim, araştırma ve kültür merkezlerinden biridir. ADTÜ gemi inşa yüksek teknoloji tesisleri ve endüstriyel girişimler üzerinde, petrol ve doğal gaz , bilgisayar ve otomasyon, gıda ve birçok alanda öğrencilere uygulamalı eğitim vermektedir.

ADTÜ; SCHNEIDER ELECTRIC, BOSCH, Intercolor , deniz mühendisliği Enstitüsü, İngiltere bilim ve teknoloji merkezi ile işbirliği mevcuttur. ADTÜ Microsoft IT Academy programı eğitimi veren dünyanın nadir eğitim kurumlarından biridir. 12.000 aktif öğrencisi, 32.000 mezunu bulunmakta olan ADTÜ 77 ülkeden 500 ‘ün üzerinde uluslararası öğrencisi bulunmaktadır. ADTÜ sürekli formları, eğitim yöntemleri ile öğretim elmanlarını araştırma – öğretim için geliştirmektedir. Üniversitenin mezunlarının arasında valiler, büyük şirket yöneticileri, dünyaca ünlü bilim adamları bulunmaktadır.

ADTÜ Rusya üniversiteleri arası yarışmalarda birçok ödüller kazandı. ADTÜ Rusya’nın en iyi üniversiteleri arasında olduğundan özel bir sertifika ile ödüllendirilmiş, Astrahan valiliği tarafından hibeye layık görülmüştür.

Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi Bilimsel araştırma faaliyetleri bölgesel ve küresel ekolojik sorunlarla yakından ilgilenmektedir. Kombine klasik ve modern eğitim tesisleri, eğitim süresi boyunca üniversite yurtlarında konaklama garantisi, Uluslararası öğrenci derneği etkinlik, faaliyet ve çalışmaları, Çok kültürlü multi-kültürel bir atmosfer, Akademik binaların bulunduğu kampüsü, uygun hava şartlarıyla doğal zenginlikleriyle farklı dünya mutfaklarının lezzetleriyle ADTÜ ‘de üniversite eğitiminizi almak bir ayrıcalık olacaktır.

Astrahan Devlet Teknik Üniversitesi Lisans Bölümleri

BölümlerRusçaYüksek Lisans
Bilgisayar Mühendisliği  
Yazılım Mühendisliği  
Telekomünikasyon Mühendisliği  
Haberleşme Mühendisliği  
Kimya Mühendisliği  
Liman Mühendisliği  
İnşaat Mühendisliği  
Mimarlık  
Bilgisayar Mühendisliği  
Biyonanoteknoloji Mühendisliği  
Otomasyon ve Üretim Mühendisliği  
Gemi İnşa ve Gemi makinaları Mühendisliği  
Gemi Elektrik Mühendisliği  
Gıda Mühendisliği  
Otomasyon ve Kontrol Mühendisliği  
Enerji Santralleri Mühendisliği  
Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği  
Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği  
Isıtma ve Soğutma sistemleri Mühendisliği  
Isı Enerjisi Mühendisliği  
Su ürünleri Mühendisliği  
Turizm  
Mikrobiyoloji  
Biyoloji  
İş ve Ticaret  
Reklamcılık  
Ticaret  
İşletme  
Beden Eğitimi  
Ekonomi  
Psikoloji  
Sosyoloji  
Ekoloji  
Hukuk  
Çevre mühendisliği  
Veterinerlik  
Bankacılık

Daha Fazla Bilgi Alın

Eğitim programları hakkında daha fazla bilgi almak için alt tarafdaki formu bize gönderebilirsiniz.

    Runi Yurtdışı Eğitim Markasıdır © 2023. Tüm Hakları Gizlidir.

    Hemen Arayın