Moskova Üniversiteleri

Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi Moskova şehrinde İnşaat mühendisliği ve Mimarlık alanında en prestijli üniversite olan Moskova Devlet Üniversitesi 19. yüzyılda yıllarında kurulmuştur. 21. yüzyılın başlarında Üniversite Dünyanın 22 ülkesinde 60 a yakın sayıda yapmış olduğu anlaşmalarla yabancı öğrencilere kapılarını açmıştır. Üniversitede Dünyadan çeşitli ülkelerinden 200 ü aşkın yabancı öğrenci öğrenim görmektedir.

İnşaat, mimarlık ve mühendislik gibi alanlarda uzmanlar yetiştirmeye devam eden ve dünyaya kazandıran üniversite, iş birliklerini her sene artırmaktadır. Ülkenin en büyük teknik üniversitelerinden biri olarak gösterilen Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi, dünya çapında bir prestije sahiptir. 50’den fazla bölüme sahip olan üniversitede 40 civarında bilimsel laboratuar vardır. Üniversitenin Moskova dışında Samara bölgesinde de bir şubesi bulunur.

Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi kütüphanesi, inşaat mühendisliği alanında oluşturulan kütüphaneler içinde dünyanın en büyükleri arasındadır. 1921 senesinde kurulan kütüphanenin ilk yıllarında 3 bin kitap vardı. Bugün kütüphanenin veri tabanında 25 bin girdi olduğu bilinir. Her sene ortalama 400 bin okuyucu kütüphaneden yararlanır. Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi bünyesindeki bölümlerden bazıları; çevre mühendisliği, ekonomi, harita, hazırlık, inşaat mühendisliği, mimarlık, tasarım, bilgisayar mühendisliği, makine mühendisliği ve uluslararası ticaret şeklindedir.

Genel olarak Rusya Federasyonu içerisindeki üniversitelerde de olduğu gibi Moskova Devlet İnşaat Üniversitesinde de ilk sene hazırlık şartlı konulmuştur. Hazırlık sınıfı dersleri ilk olarak Rusça dili üzerine yoğunlaşmıştır. ikinci dönemden sonra ise seçmiş olduğu bölüm ile ilgili bölüm dersleri (Terimsel olarak) görmektedirler. Öğrenciler sene sonunda yapılacak olan hazırlık bitirme sınavı ile Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi’nde lisans bölümüne başlayabilirler.

Moskova Lomonosov Devlet Üniversitesi Lisans Bölümleri

BölümlerRusça
İnşaat Mühendisliği3800$
Mimarlık4000$
Endüstri Mühendisliği3600$
Harita Mühendisliği3600$
Bilgisayar Mühendisliği3600$
İşletme3000$
Ekonomi3000$
Şehir Planlama3100$
Kamu Yönetimi3100$
Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri3600$
Peyzaj Mimarisi3600$

Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri

BölümlerRusça
İnşaat Mühendisliği3400$
Mimarlık4500$
Ekonomi2700$
Bilgisayar Mühendisliği4500$
İşletme3500$
Mekanik3400$

Daha Fazla Bilgi Alın

Eğitim programları hakkında daha fazla bilgi almak için alt tarafdaki formu bize gönderebilirsiniz.

    Runi Yurtdışı Eğitim Markasıdır © 2023. Tüm Hakları Gizlidir.

    Hemen Arayın