Novosibirsk Üniversiteleri

Novosibirsk Devlet Üniversitesi

Novosibirsk Devlet Üniversitesi 1958 yılında kurulmuştur. Novosibirsk Devlet Üniversitesinin eski adı Ulusal Araştırma Novosibirsk Devlet Üniversitesi şeklindedir. Eski Sovyetler birliği zamanında ulusal araştırma yapılması için kurulmuştur. Rusya Üniversitelerin içerisinde ilk 5 içerisinde yer almaktadır. Novosibirsk Devlet Üniversitesinde dünyaca ünlü bilim merkezi Akademgorodok bulunmaktadır.

“QS World University Rankings” 2022 sıralamasına göre dünya sıralamasında dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasına Rusya’dan 11 üniversite girdi. “Novosibirsk Devlet Üniversitesi İlk 250 Üniversite İçerisindedir.”

Novosibirsk Devlet Üniversitesi içerisinde yaklaşık 2000 yabancı öğrenci bulunmaktadır. Novosibirsk Devlet Üniversitesi içerisinde öğretim üyelerinin %85 e yakını bilim adamıdır. Dolayısı ile Rusyadaki Üniversiteler arasında ve dünya standartlarındaki bilimsel başarılara oldukça yakındır. Novosibirsk Devlet Üniversitesi QS (World University Rankings) 2018 yılında ilk 1000 içerisinde ve 250-260 bandı arasında yer almaktadır.

Üniversite kampüsü Novosibirsk şehir merkezine 18km uzaklıkta bulunmaktadır. Kampüs içinde üniversite yurtları, spor merkezi, stadyum, 35 bilimsel ensitütü ve yenilikçi bir teknopark bulunmaktadır

Novosibirsk Devlet Üniversitesi Lisans Bölümleri

BölümlerRusçaİngilizce
Genel Tıp (İngilizce)  
Genel Tıp 
Biyoloji  
Bilgisayar Bilimi 
Uygulamalı Matematik  
Kimya 
Kimya (İngilizce)  
Bilgisayar Mühendisliği 
Ekonomi  
Felsefe 
Dil Bilimi  
Turizm 
Jeoloji (İngilizce)  
Jeoloji 
Tarih  
Radyo ve Televizyon 
Hukuk  
Tercümanlık 
İşletme  
Matematik 
Psikoloji  
Fizik (İngilizce) 
Sosyoloji  
Finansal Yönetim 
Kuantum Optiği ve Nanobilimler 

Daha Fazla Bilgi Alın

Eğitim programları hakkında daha fazla bilgi almak için alt tarafdaki formu bize gönderebilirsiniz.

    Runi Yurtdışı Eğitim Markasıdır © 2023. Tüm Hakları Gizlidir.

    Hemen Arayın