Saratov Üniversiteleri

Saratov Devlet Tıp Üniversitesi

Saratov Devlet Tıp Üniversitesi şehrin ve Rusya’nın en köklü üniversitelerinden biridir. Üniversite 10 Haziran 1909 yılında ‘Saratov’da Üniversite Kurulması’ hakkında çıkan kanunun kabul edilmesinden sonra faaliyete geçmiştir.

Üniversitenin ilk faaliyet yıllarında sadece tıp fakültesi bulunmaktadır.Günümüzde ise Saratov Devlet Tıp Üniversitesin’de 70’den fazla kürü faaliyet göstermektedir. Üniversitenin kendi klinik merkezleri ve kültürel açıdan çeşitli yapılandırmaları bulunmaktadır.

Saratov, Volga Nehrinin en güzel şehirlerinden biridir. Şehir, Volga Nehri kıyısında batı Rusya’da, Avrupa Rusya’sının geniş ovasının merkezinde yer almaktadır. Bu bölge Rusya’nın en yüksek derecede gelişmiş ve yoğun nüfuslu alanlarından biridir. Saratov şehri oldukça eskidir. Tarihi, Dük Grigoriy Zasekin’in Rusya’nın güney sınırında 2 Temmuz 1590′de bir kasaba kurduğu zamanlar olan 16. yüzyılın sonlarına gitmektedir. Komşuları Tsaritsyn ve Samara gibi Saratov, Rusya’yı göçebelerden koruyan bir kale idi. Zaman geçtikçe, şehir büyüdü ve daha fazla ekonomik ve ticari önem kazandı ve 1797′de Saratovskaya Guberniya (Saratov Bölgesi)’nın merkezi kuzeyde Penza’dan Güneyde Tsaritsyn’e uzanan büyük bir alan oldu. Saratov, diğer bölgelere tedarik edilen havyarlı lezzetli mersin balıklarına sahip olan Volga Nehrinin kıyısında yer almaktadır. Bu özellik, mavi arka plan üzerinde bir yıldız olarak mersin balığı gösteren şehrin armasında resmedilmiştir.

 

Farklı bir ülke de yaşamak zor olduğu kadar da eğlenceli olabiliyor çoğu zaman. Bu maceraya katılmaya hazır mısın? O zaman size yaşamak istediğiniz yerlerin hayat şartlarından biraz bahsedelim yurt, ev yada genel şehir hayatı olarak bir kaç kısa bilgi aşağıdaki bölümlerde detaylı olarak bulabilirsiniz. Rusya genelinde baktığımız zaman yerli ve yabancı öğrenciler açısından rağbet gören hemde öğrencilere rahat bir yaşam sunmayı başarabilmiş bir şehirdir. Yurt dışında bir yabancının bulabileceği rahatlığı fazlasıyla burada bulacaksınız. (Eğer daha detaylı bilgi almak isterseniz iletişim bölümünden bize yazarak ulaşabilirsiniz.)

Üniversitelerimiz Rusya Saratov merkezindedir ve Rusça eğitimlerimiz Devlet Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi öğretim görevlileri tarafından verilmektedir.

Eğer öğrenciler Saratov Devlet Üniversitesinde Lisans eğitimine devam edeceklerse Rusça Hazırlık eğitimleri; tıp ve biyoloji , mühendislik , iktisat ve sosyal bilimler için ayrı ayrı verilmektedir. Genellikle 8 ay süren hazırlık programının ilk 4 ayında sadece Rusça dil eğitimi verilmekte olup ikinci dönemden itibaren ise seçilen bölüme göre ek dersler verilmektedir.

Haftada 25-30 saat ders alan ve okul dışında ders çalışan bir öğrenci Rusçasını 1 yıl içinde akademik ortamda kullanma seviyesine kadar geliştirebilir. Rusça yabancı dil olarak 1. sınıftan itibaren eğitim boyunca mecburidir.

Saratov Devlet Tıp Üniversitesi Bölümleri

BölümlerRusça
GENEL TIP 
GENEL TIP (ÇİFT DİL) 
DİŞ HEKİMLİĞİ 
ECZACILIK 
KLİNİK PSİKOLOJİSİ

Daha Fazla Bilgi Alın

Eğitim programları hakkında daha fazla bilgi almak için alt tarafdaki formu bize gönderebilirsiniz.

    Runi Yurtdışı Eğitim Markasıdır © 2023. Tüm Hakları Gizlidir.

    Hemen Arayın