Saratov Üniversiteleri

Saratov Devlet Üniversitesi

Saratov Devlet Üniversitesi YÖK tarafından tanınmasının yanında 8 Türk üniversitesi ile akademik işbirliği içerisindedir. Rusya Saratov Devlet Üniversitesi 1909 yılında kurulup 100 yılı aşmış olmanın gururunu taşıyarak sürekli büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir. Rusya Saratov Devlet Üniversitesi Rusya’nın en gelişmiş bilimsel eğitim ve kültür merkezlerinden biridir.

1998 yılında bütünleşme süreci ile Saratov şehrinde bulunan diğer bir çok üniversite Rusya Saratov Devlet Üniversitesi ‘nin bir parçası haline gelmiştir. Russa Saratov Devlet Üniversitesi şuanda 28 bölüm ile 90’dan fazla alanda uzmanlık eğitimi vermektedir. Üniversite kapsamında öğrenci potansiyeli 35.000 civarında olup gün geçtikçe artmaktadır. Rusya Saratov Devlet Üniversitesi Rusya’daki en eski ve köklü üniversitelerden bir tanesidir. 10 Haziran 1909 yılında kurulmuştur.

ilk olarak İmparator Nikolay Üniversitesi olarak adlandırılmış olup, Ekim 1923 yılından itibaren ise N.G Çerneşevskiy adını taşıyan Saratov Devlet Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. Saratov Devlet Üniversitesi’nin bünyesinde Türk Dil ve Kültür merkezi bulunmakta olup, Rusya genelinde Türk öğrencilerin rabet gösterdiği bir üniversitedir.Öğrenciler ön hazırlık (dil kurslarını) Türk dil ve Kültür merkezinde almaktadır. Yıllardır Türk ve diğer yabancı öğrencilere Rusça hazırlık, Rusça dil kursları ve özel dersler veren bu merkez tecrubeli ve kaliteli bir kadroya sahiptir.

 

Rusya geneline baktığımız zaman yerli ve yabancı öğrenciler açısından rabet gören hemde öğrencilere rahat bir yaşam sunmayı başarabilmiş bir şehirdir. Yurt dışında bir yabancının bulabileceği rahatlığı fazlasıyla burada bulacaksınız.

Rusya’da akademik Üniversite eğitim dili Rusça’dır. Dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrenciler ilk sene hazırlık sınıflarında 6-12 kişilik karma sınıflarda 8-10 ay boyunca yüksek tecrübe sahibi öğretim görevlisi Rus eğitmenlerden Rusça dil eğitimi görmektedir. Uzun süreli Rusça Dil Eğitimleri her yıl Ekim ve Temmuz ayları arasında devam etmektedir.

“QS World University Rankings” 2023/2024 sıralamasına göre dünya sıralamasında dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasına Rusya’dan 11 üniversite girdi. “Saratov Devlet Üniversitesi İlk 531 Üniversite İçerisindedir.”

Saratov Devlet Üniversitesi Bölümleri

BölümlerRusçaYüksek Lisans
BİYOLOJİ  
COĞRAFYA  
UYGULAMALI HİDROMETEOROLOJİ  
EKOLOJİ VE DOĞA YÖNETİMİ  
HARİTACILIK VE JEOİNFORMATİK  
JEOLOJİ  
UYGULAMALI JEOLOJİ  
PETROL GAZ MÜHENDİSLİĞİ  
SANAT TARİHİ  
HALK SANATI KÜLTÜRÜ  
MÜZİKAL ÇEŞİTLİK SANATI  
KOREOGRAFİ SANATI  
TARİH  
ULUSLARARASI İLİŞKİLER  
TURİZM  
BEDEN EĞİTİMİ  
GAZETECİLİK  
FİLOLOJİ  
DİL BİLİM  
KİMYA  
KİMYA TEKNOLOJİSİ  
BİLGİSAYAR BİLİMLERİ  
SOSYOLOJİ  
İŞLETME BİLİMİ  
UYGULAMALI BİLİŞİM  
MEKANİK  
MATEMATİKSEL MODELLEME  
PSİKOLOJİ  
BİLGİSAYAR GÜVENLİĞİ  
BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ  
YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ  
SİSTEM ANALİZİ VE GÜVENLİĞİ  
FİZİK  
MALZEME BİLİMİ VE TEKNOLOJİSİ  
BİOTEKNİK SİSTEMLER VE TEKNOLOJİLERİ  
ELEKTRONİK VE NANOELEKTRONİK  
UYGULAMALI MATEMATİK VE FİZİK  
RADYO FİZİK  
BİLGİ SİSTEMLERİ VE TEKNOLOJİLERİ  
PSİKOLOJİ  
PSİKOLOJİ VE PEDAGOJİ  
RADYOFİZİK  
FELSEFE  
KÜLTÜR BİLİMİ  
İLAHİYAT  
EKONOMİ  
İŞLETME  
POLİTİKA YÖNETİMİ  
HUKUK  
REKLAMCILIK VE HALKLA İLİŞKİLER  
YARGI VE SAVCILIK FAALİYETLERİ  
GÜMRÜK

Daha Fazla Bilgi Alın

Eğitim programları hakkında daha fazla bilgi almak için alt tarafdaki formu bize gönderebilirsiniz.

    Runi Yurtdışı Eğitim Markasıdır © 2023. Tüm Hakları Gizlidir.

    Hemen Arayın