Rusya Kazan Teknoloji Üniversitesi

Moskova Üniversiteleri

Kazan Teknoloji Üniversitesi

Kazan Teknoloji Üniversitesi 1890 yılında Kazan‘da kurulan Kazan Teknoloji Üniversitesi Rusya’nın ve Kazan şehrinin en eski üniversitelerinden biridir. Çok yönlü faaliyetleri; Çeşitli eğitim, araştırma ve yenilikleriyle öncelik verdiği alanlardaki başarılarıyla, Rusya’nın önde gelen Üniversitelerinden biridir. 300 profesör, 1100 doçent ve 30000 aktif öğrencisiyle 70’in üzerindeki eğitim programlarında öğrencileri eğitim ve öğretime tabi tutar. Dünya’ nın 4 kıtasından 47 ülkesinden öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü köklü ve saygın bir Devlet Araştırma Üniversitesidir.

Kazan Teknoloji Üniversitesi, Rusya yüksek teknoloji öğrenim sıralamasında 1.dir. 11 fakülte, 15 eğitim ve araştırma enstitüsü, zengin müfredatı, uzman eğitim ve öğretim kadrosu, tam donanımlı laboratuarları ve bilimsel kütüphanesiyle, konaklamaya yönelik modern yurtlarıyla öğrencilerin üniversite yaşam gereksinimlerini karşılar. Kazan Teknoloji Üniversitesi sürekli yenilenme döngüsünü gerçekleştirmek için tüm gereksinimlere sahip olup dünya standartlarında profesyonel uzman öğrenciler olarak mezunlarını vermektedir. Çağdaş ve modern eğitimini sanayii ile harmanlamaktadır.

 

Dünyanın 405 üniversitesi arasında 30. sırada gösterilen Kazan Teknoloji Üniversitesi, eğitimi pozitif ve keyifli kılmak için öğrenci kulüpleri , dernekleri ve spor takımlarıyla zengin bir deneyim sağlamaktadır. 266.000 m2 yüzölçümüne sahip kampüsü 11 üniversite binası ve 7 yurt binası barındırmaktadır. Renkli kampüs hayatı öğrencilerin yenilikçi ve yaratıcı fikirlerini geliştirmek için birçok olanak sağlar. Yabancı öğrencileri hazırlık sınıfında Rusça diline hazırlayarak , yurtlarında konaklama imkanı vermektedir.

Kazan Teknoloji Üniversitesi Lisans Bölümleri

BölümlerRusçaİngilizce
Elektrik Mühendisliği  
Nükleer Mühendisliği 
Makine Mühendisliği  
Nanoteknoloji Mühendisliği 
Biyomedikal Mühendisliği  
Endüstri Mühendisliği 
Kimya Mühendisliği  
Bilgisayar Mühendisliği 
Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği  
Malzeme Mühendisliği 
Gıda Mühendisliği  
Biyo Mühendislik 
Fizik Mühendisliği  
Güç ve Isı Mühendisliği 
Kontrol Mühendisliği  
Matbaa Mühendisliği 
Tekstil Mühendisliği  
Orman Mühendisliği 
Çevre Mühendisliği  
Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri 
Grafik Dizayn  
İşletme 
Endüstri Ürünleri Tasarımı  
Basın ve Yayın 
Turizm  
Ekonomi 
Kamu Yönetimi 

Daha Fazla Bilgi Alın

Eğitim programları hakkında daha fazla bilgi almak için alt tarafdaki formu bize gönderebilirsiniz.

    Runi Yurtdışı Eğitim Markasıdır © 2024. Tüm Hakları Gizlidir.

    Bilgi Formu