KRASNODAR ŞEHRİ

Rusya Krasnodar Şehri

Kuban Irmağı’nın kuzey kıyısındadır. 1793’te Yekaterinodar adıyla bir askeri kale olarak kurulan ve daha sonra gelişen kentin nüfusu 2005’te 715.400’dir. II. Dünya Savaşı’nda Temmuz 1942 – Şubat 1943 arası Alman işgaline uğradı. Kuban Irmağı kenti güneyindeki RF üyesi Adıgey Cumhuriyeti topraklarından ayırır.

Şehirde Karasal iklim hakimdir; yazları sıcak, kışları da soğuk geçer. Nüfusun çoğunluğu Kazak Ruslarıdır. Ayrıca Adıge, Hemşinliler, Kürtler, Ahıska Türkleri, Ukraynalı, Tatar vb. de bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler

Kültür merkezleri, tiyatrolar, arkeoloji ve sanat müzeleri, güzel sanatları, müzikal kompleksleri, opera ve baleleri,su parkları, şehir parkları ve botanik bahçeleriyle kültürünü yansıtır. Otobüs duraklarındaki mozaikleri, heykel ve kabartmalarıyla şehir insanı büyüler. 7 Tiyatro var kentte. İkisi Kukla tiyatrosu. Gene kentin özelliklerinden biri de Katerina’nın sarayının bu kentte oluşu. Puşkin Kütüphanesi şehirde bilinen sembollerindendir. Krasnodar‘da Avrupa’nın en büyük spor kompleksi bulunmaktadır. kentte. Kuban Nehri’nin üstünde yapılan köprü ilginçtir. Yeni evliler gelip kilit asıyorlar köprünün korkuluklarına. İnanıyorlardı ki kilitler onların evliliklerini de sağlamlaştıracak ve hiç ayrılmayacaklardı

img_history_2
img_history_2
İklim

Krasnodar Bölgesinde Yıl Boyu İklim ve Hava Durumu Rusya. Krasnodar bölgesinde yazlar ılık ve az bulutlu ve kışlar çok soğuk, karlı, rüzgarlı ve parçalı bulutlu. Yıl içerisinde sıcaklık normalde -4°C ila 30°C arasında değişiklik gösterir ve nadiren -14°C altında ve 36°C üzerinde olur.

Tarih

Krasnodar, Rusya’nın sekiz federal bölgesinden biri olan Güney Rusya Federal Bölgesi içinde yer alır. 1794 yılında Rusya’nın güneyini Osmanlılardan korumak için Rus İmparatoriçe 2. Katerina’nın teşvikiyle Kazaklar tarafından kurulmuştur.

img_history_2
img_history_2
Eğitim ve Bilim

Krasnodar bilim, eğitim ve kültür merkezidir. 12 üniversite ,35 ‘i aşkın üniversite alt kurumları 100.000 i aşkın öğrenci kontenjana sahiptir. Krasnodar aynı zamanda bir öğrenci şehridir. Dünya’nın birçok ülkesinden gelen öğrenciler çeşitli branşlarda eğitimlerini sürdürmektedirler.

“Runi Yurtdışı Eğitim, küresel öğrenme fırsatlarına erişimi kolaylaştırmayı veöğrencilerimizin dünya vatandaşı olmalarına yardımcı olmayı hedefler. Vizyonumuz, uluslararası bir eğitimde liderlik yaparak, öğrencilerimize sınırsız dünya görüşü, kültürel zenginlik ve özgüven kazandırmaktır.

Pzt – Cmt: 9:00 – 19:00

Rusya Şehirleri

Runi Yurtdışı Eğitim Markasıdır © 2024. Tüm Hakları Gizlidir.

Bilgi Formu