Hızlı Ulaşım

Üniversite Hazırlık Eğitimi

Rusya’da Rusya’da tüm yurt dışından gelen öğrenciler lisans eğitimleri öncesi 1 yıl Rusya Üniversiteleri hazırlık fakültesinde eğitim görüp Rusça öğrenirler. Rusça dili sertifikası alan öğrenciler Rusya’da diledikleri Üniversiteyi ve bölümü seçip Lisans yada yüksek lisans eğitimlerine başlayabilirler.

Hazırlık Fakültesinde ortalama günde 4.5 saat ve 10 ay kadar bir Rusça eğitiminin ardından Rusya Hazırlık sınıfı öğrencileri eğitim yılı sonu hazırlık sınavına tabi tutulurlar.

Tamamının yabancı öğrencilerden oluştuğu 5-10 kişilik gruplar çerçevesinde Rusça dili eğitimi alırlar. Sınavı başarıyla geçen öğrenciler Rusça dili sertifikası alırlar.

Rusya Öğrenci Yurtları

Rusya öğrenci yurtlarında odalar 3 ve 4 kişiliktir. Her 2 odaya ait ortak kullanımlı mutfak, duş ve tuvalet bulunmaktadır. Ortalama yurt ücretleri aylık 30 – 100 USD’dir.

Rusya Hazırlık Fakültelerinde eğitim gören öğrenciler Üniversitelerin bünyesinde olan öğrenci yurtlarında konaklama imkanı bulurlar. Rusya’ya yurt dışından gelen tüm öğrencilerin Rusya Federasyonunda kaydı (ikametgah adresleri) üniversiteler tarafından öğrenci yurtlarına yapılır.

Daha Fazla Bilgi Alın

Eğitim programları hakkında daha fazla bilgi almak için alt tarafdaki formu bize gönderebilirsiniz.

    Runi Yurtdışı Eğitim Markasıdır © 2023. Tüm Hakları Gizlidir.

    Hemen Arayın