Moskova Üniversiteleri

Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi

Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi 1920 yılında kurulmuştur. 800 üzerinde öğretim elemanı, 7 fakülte – 70 bölümü, 108 profesör, 201 doçent, 1000 ‘e yakın öğretim kadrosuyla Asya, Afrika, Avrupa ve Amerika’ dan 30’un üzerinde ülkeden gelen ve toplamda 3000 aktif öğrencisiyle sadece tıbbi ve bilimsel araştırma faaliyetlerinin merkezi değil, Rusya’nın en önemli eğitim ve kültür merkezlerinden biri olup İleri klinik uygulamaları, yüksek düzeyde araştırma faaliyetleri ile öğrencilerinin yüksek donanımla mezuniyetini sağlamaktadır. Dünya sağlık örgütü tarafından tescillenen üstün tıbbi başarıları prestijini ortaya koymaktadır.

Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi tıbbi bilimsel araştırma enstitüleri, klinikler ve tıp merkezleri ile işbirliğinde bulunmakta, öğrencilerin teorik bilgilerini uygulamada ve mezuniyet sonrası iş hayatının ilk yılında öğrencilere yardımcı olmaktadır.

 

Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi Akademik eğitim dili Rusça olup öğrenciler ilk sene hazırlık eğitimi görmektedirler.

Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesin’de Türk öğrencilerimiz ilk sene hazırlık okuyarak Rusça öğrenmektedirler. 10 ay boyunca 8-12 kişilik sınıflarda haftada 20 saat ders görmektedirler. Hazırlık kursu süresi (1 -30 ekim – 20 haziran) 1 akademik yıldır.

Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi Lisans Bölümleri

BölümlerRusçaİngilizce
GENEL TIP2500$3800$
DİŞ HEKİMLİĞİ3800$3800$
ECZACILIK2000$

Daha Fazla Bilgi Alın

Eğitim programları hakkında daha fazla bilgi almak için alt tarafdaki formu bize gönderebilirsiniz.

    Runi Yurtdışı Eğitim Markasıdır © 2023. Tüm Hakları Gizlidir.

    Hemen Arayın